Fantastyczna symfonia heavy metalu

Autor: saygone. Poznań, 24 Października 2015

To był zdecydowanie najlepszy sposób na obchodzenie urodzin! CETI oraz lista przebojów Radia Merkury skończyły właśnie 25 lat i wczoraj świętowały w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym.

CETI nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi ciężkiego grania i nie ukrywam, że ucieszyłem się jak dziecko, gdy tylko dowiedziałem się, że będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Choć nie obyło się bez obaw, związanych z wydanym w 2009 roku koncertowym albumie “Akordy słów”, który słuchany w domu był słaby. Niestety nie mogłem usłyszeć tego koncertu na żywo więc tym bardziej moje obawy rosły… do momentu kiedy zaczął się wczorajszy koncert, podczas którego trudno było nie śpiewać z zespołem wszystkich piosenek.

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Wiesława Bednarka, kwartet szkolny i Poznański Chór Kameralny “Fermata” pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego dały niebywały popis. Wszystkie dźwięki wybrzmiewające ze sceny tworzyły jedną spójną opowieść, która wciągała jak czarna dziura. Fantastycznym uzupełnieniem byli także zaproszeniu goście: Janusz Musielak, Małgorzata Ostrowska, Roxanna Tutaj oraz Magdalena ‘Medeah’ Stupkiewicz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.