K U L T U R A

Fantastyczna symfonia heavy metalu

"Akordy Słów", czyli symfoniczne CETI na 25-lecie istnienia -  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
"Akordy Słów", czyli symfoniczne CETI na 25-lecie istnienia odbył się (23.10.2015 r.) w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Zespołowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Wiesława Bednarka, kwartet szkolny i Poznański Chór Kameralny "Fermata" pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego. Koncert podzielony był na dwie części - z towarzyszeniem orkiestry oraz na część, w której grał sam zespół. Okazją do zorganizowania koncertu było także 25-lecie istnienia listy przebojów Radia Merkury. (foto: Paweł Rychter)

To był zdecydowanie najlepszy sposób na obchodzenie urodzin! CETI oraz lista przebojów Radia Merkury skończyły właśnie 25 lat i wczoraj świętowały w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym.

CETI nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi ciężkiego grania i nie ukrywam, że ucieszyłem się jak dziecko, gdy tylko dowiedziałem się, że będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Choć nie obyło się bez obaw, związanych z wydanym w 2009 roku koncertowym albumie “Akordy słów”, który słuchany w domu był słaby. Niestety nie mogłem usłyszeć tego koncertu na żywo więc tym bardziej moje obawy rosły… do momentu kiedy zaczął się wczorajszy koncert, podczas którego trudno było nie śpiewać z zespołem wszystkich piosenek.

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Wiesława Bednarka, kwartet szkolny i Poznański Chór Kameralny “Fermata” pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego dały niebywały popis. Wszystkie dźwięki wybrzmiewające ze sceny tworzyły jedną spójną opowieść, która wciągała jak czarna dziura. Fantastycznym uzupełnieniem byli także zaproszeniu goście: Janusz Musielak, Małgorzata Ostrowska, Roxanna Tutaj oraz Magdalena ‘Medeah’ Stupkiewicz.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz