K U L T U R A

LemON zagrał w Eskulapie

LemON (24.20.2015) Eskulap  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Klub Eskulap pękał w szwach, by pomieścić wszystkich chętnych posłuchać występu zespołu LemON, który w sobotni wieczór wystąpił w Poznaniu.

Publiczność zgromadzona na sobotnim koncercie w poznańskim klubie Eskulap z pewnością nie wyszła z tego występu rozczarowana. Z powodu ogromnej kolejki przed wejściem, organizatorzy byli zmuszeni przesunąć nieco godzinę pojawienia się na scenie Igora Herbuta z zespołem. Nie ostudziło to jednak zapału fanów zebranych w klubie.

Pierwszym utworem zagranym podczas poznańskiego występu była “Etiuda zimowa”. Nie zabrakło oczywiście singla zapowiadającego drugi album z zeszłego roku – “Ake”. Akustycznie zabrzmiała “Scarlett”, by podczas bisu wybrzmieć już w standardowej wersji. LemON zagrał łącznie 16 utworów, “Lwią częścią” kończąc pobyt w stolicy Wielkopolski.

LemON to 6 muzyków, którzy mają zupełnie odmienne korzenie etniczne. Członkowie zespołu pochodzą z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobuska, Chełma i Sokołowa Małopolskiego. Ich twórczość to gitarowy rock zmieszany z folkową nostalgią i jazzową lekkością, doprawiony świetnym wokalem Igora Herbuta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz