K U L T U R A

Wielkopolska Szkoła Fotografii

Wystawa Wielkpolskiej Szkoły Fotografii  Foto: materiały prasowe

Zatracenie – to będzie wystawa jubileuszowa, w tym roku mija bowiem 5 lat funkcjonowania Wielkopolskiej Szkoły Fotografii. W galerii przy ulicy Podgórnej zobaczyć będziemy mogli prace dyplomowe absolwentów zaskakujące dojrzałością i różnorodnością.

Otaczająca nas rzeczywistość jest sceną. Wszystko jest ustawione, za każdym rogiem ulicy odnajdujemy inną sytuację. Wszystko się ciągle zmienia, żyje i nieustannie płynie swoim rytmem – to co przewidywalne i oczywiste, i to co nas niespodziewanie zaskakuje – czytamy w zaproszeniu na wernisaż.

Twórcze poszukiwania autorów umiejscawiają się pomiędzy wykorzystaniem sytuacji zastanych a działaniami inscenizacyjnymi. Odnalezienie własnego rejonu działań to odkrywanie własnej wrażliwości. Motyw staje się pretekstem twórczych doświadczeń. Obserwujemy, aranżujemy, inscenizujemy – zmieniamy własną rzeczywistość.

Praca zaprezentowana na plakacie pochodzi  z cyklu „Zatracenie” Agnieszki Kownackiej-Brzozowicz.

Z A T R A C E N I E … to dla mnie chwilowy stan umysłu odrywający nas od rzeczywistości, odrealniający nasze TU i TERAZ … to przejście ze świata realnego do świata marzeń sennych, zacierające granicę pomiędzy nimi … to moment, gdy nasza świadomość zaczyna lewitować, unosi się nadając nam lekkości …

Swoje fotografie zaprezentują także Iwona Makowska-Beyer, Weronika Czernianin, Elżbieta Wawrzyniak – Buschermohle, Anna Kaźmierczak, Katarzyna Kajdan, Małgorzata Chylewska, Tomasz Piętak, Wojciech Fornalik

Wystawa potrwa od 25 do 29 października. Galeria przy ulicy Podgórnej 8. Wstęp wolny.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz