K U L T U R A

Pieśń zespołu Mokrofon zapowiada nową płytę

Mokrofon  Foto: Mokrofon

Mokrofon Foto: MokrofonZespół Mokrofon umiejętnie podgrzewał atmosferę oczekiwania na utwór Pieśń, który ma być zapowiedzią nowej płyty tej poznańskiej formacji.

Wreszcie w sieci został udostępniony zapowiadany teledysk. Ponieważ padliśmy częściowo ofiarą złodziei i mieliśmy ograniczony dostęp do internetu w dniu premiery, mogliśmy dopiero dzisiaj odsłuchać premierowy materiał.

Charakterystyczne mokrofonowe brzmienie i wokal Patrycji Marii Gołdyn to dobre połączenie. Być może nienajlepszy sprzęt, na którym przyszło nam słuchać Pieśni, mógł sprawić, że wokalu było za mało. Zbyt bardzo dławiony jest przez muzykę. Obiecuję to sprawdzić na lepszych głośnikach. Wszak Mokrofon to nie tylko muzyka, ale ważne teksty.

…nadal działam na ciebie jak
Brela pieśń,
której tak chętnie słuchasz
i choć nie rozumiesz z tego nic
(jak mnie)
to tak cholernie wzrusza, wiem

nie liczy się tylko ten czas
to wciąż za mało byśmy żyli tak
nie liczy się tylko ten czas…

Pieśń została wybrana do promocji całego materiału, ponieważ dobrze była odbierana na koncertach. Czy przekona do słuchania innych utworów tych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z Mokrofonem?

Premiera płyty planowana jest na koniec października. Do tego czasu mamy poznać jeszcze jeden, promujący ją, utwór.

Mokrofon został założony w grudniu 2010 roku z inicjatywy Mokrego. Mokrofon występował między innymi obok takich zespołów jak Armia, Myslovitz, Arka Noego, 52 Dębiec, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda czy Afromental. Współpracowało wielu uznanych muzyków, m.in. trębacz jazzowy Maciej Fortuna, Robert “Litza” Friedrich, 52 Dębiec, Papa Musta czy Łukasz Kulczak.

Oto najnowszy utwór, czyli Pieśn, którego ocenę pozostawiamy Wam:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz