Na widelcu

Sezon na owoce morza

Polędwica z dorsza, warzywne spaghetti, grzybowy duxelle, chipsy z czosnku,rybne velouté - menu degustacyjne "Zielone Słonie" - Poznań 06.03.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kulinarny Poznań zaprasza na cykl wydarzeń pod nazwą „Sezon Na…”, podczas którego wybrane restauracje przygotują specjalnie dania.

Wydarzenie z rybami i owocami morza w roli głównej zapowiadane jest na kwiecień. W kilkunastu restauracjach znajdzie się  wyjątkowe menu, w każdej obowiązywała będzie jedna cena na specjalne set menu – 58 zł.

Polędwica z dorsza, warzywne spaghetti, grzybowy duxelle, chipsy z czosnku,rybne velouté - menu degustacyjne "Zielone Słonie" - Poznań 06.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W restauracji ENJOY, prowadzonej przez Dominika Brodziaka, skosztować będzie można m.in. ośmiornicy, małży czy kalmarów z dodatkiem szafranu.

Adam Zastróżny, szef kuchni restauracji 3 KOLORY, uraczy uczestników test-panelu kompresowanymi w limonce i estragonie przegrzebkami z chorizo, krewetkami tygrysimi na musie z makreli czy doradą w mleczku kokosowym na aromatycznym risotto.

MIELŻYŃSKI WINE BAR zaskoczy Gości autorskimi kreacjami szefa Tomasza Owczarza – carpaccio z tuńczyka, mulami z pomidorami i koprem włoskim czy filetem z dorsza z jamón serrano.

Dominik Narloch, szef kuchni HUGO RESTAURANT, specjalnie na kwietniowy „Sezon na Owoce Morza” przygotował tatar z przegrzebek z emulsją z rukwi wodnej i miodem truflowym, baby kalmary z kremem szafranowym i żelem z krwistej pomarańczy oraz linguine z mięsem kraba z kompresowanym ogórkiem i pianą z wasabi.

KYOKAI SUSHI BAR, podczas kwietniowego wydarzenia zaskoczy gości autorskimi kreacjami japońskiej kuchni ciepłej. Łukasz Tomaszewski, szef kuchni przygotuje: krewetki z kwiatem lotosu, rzepą, ogórkiem, ikrą łososia i sosem sezamowym, fish balls (pastę rybną w cieście panko) z kalmarami i sosem sweet chilli oraz halibuta z wakame, prażonym ryżem i sosem sancho miso.

Miłośnicy autorskiej kuchni będą mogli skosztować również m.in.: Ika Oisuta Sosu – kalmarów w aksamitnym sosie ostrygowym, w koszyczku z ciasta spring roll z okrą oraz ryżem barwionym tuszem kałamarnicy, z kiełkami groszku i płomiennicą zimową (wg przepisu GOKO RESTAURACJI JAPOŃSKIEJ), omułek z serem herbowym i kaparami czy karmazyn ze szpekiem, puree z kalarepy i mrożonym olejem lnianym (wg przepisu Dawida Wysockiego, szefa kuchni GUSTO FOOD & WINE).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz