Malta

Kolorowy wodotrysk na Malcie

Teatr Atofri  Foto: Teatr Atofri / Wojciech Wójcik

Fontanna na Malcie Foto: AquanetW tak pięknych okolicznościach przyrody została dzisiaj uruchomiona pływająca fontanna na jeziorze Malta. Choć już teraz cieszy oko, wyjątkowo wyglądać będzie dopiero wieczorem.

To już kolejna fontanna, która po zimowej przerwie trysnęła wodą. Jeśli temperatury nadal będą tak wysokie w niektórych z nich z pewnością zobaczymy wypoczywające w ten długi weekend dzieci.

Na swoją inaugurację czeka także nowa fontanna na Placu Wolności. Ostatnio została rozebrana konstrukcja która w zimne i deszczowe dni umożliwiała prowadzenie prac przy jej budowie.

Pływająca na tafli jeziora Maltańskiego fontanna najefektowniej wygląda po zachodzie słońca. Spektakl wody i światła można podziwiać każdego dnia po godzinie 20:30.

W tym roku fontanna będzie jeszcze barwniejsza, jednak na pełniejszą, niż obserwowana obecnie, gamę barw i kombinacji wodnych musimy poczekać do środy 9 maja, kiedy to zostanie zamontowany specjalny mechanizm “napowietrzająco-oświetlający” – wyjaśnia Maja Zygmanowska z Aquanetu.

Fontanna zasilana jest przez pompy głębinowe o wydajności 8 litrów na sekundę, co pozwala wznieść się wodzie na wysokość 60 m. Wokół fontanny oznaczono specjalnymi bojami 20-metrową strefę bezpieczeństwa. Tryskająca z dysz woda, której ciężar wynosi 250 kilogramów, opada w granicach tej strefy.

Fontannę będzie można podziwiać do października codziennie od 7:00 do 24:00, a podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych nawet do 2:00 w nocy.

Fontanna na jeziorze Malta Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz