Misterium wróciło na Cytadelę

Autor: irag. Poznań, 13 Marca 2012

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo rocznej przerwie największe na świecie Misterium Męki Pańskiej wraca na poznańską Cytadelę. Wydarzenie to z roku na rok przyciągało coraz większe tłumy. Nic dziwnego, że w ubiegłym roku czegoś tym tysiącom ludzi zabrakło przed Świętami Wielkiej Nocy.

Wracamy w to miejsce, które jest najpiękniejszym miejscem w Polsce – wyjaśniają organizatorzy – Dzwon Pokoju, naturalne ukształtowanie terenu wraz ze wznmiesieniami, ogromna łąka z ubitą ziemią i okalającymi ją drzewami tworzy w centrum Poznania swoistą enklawę, która swą pełnię osiąga podczas przedstawiania Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową.

Misterium poprzedzi Msza Święta w kościele p. w. św. Jana Bosko o 18:00. Wezmą w niej udział aktorzy. Po mszy jej uczestnicy przejdą procesjonalnie na Cytadelę.

W Misterium tradycyjnie po scenie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa nastąpi Papieska scena finałowa wraz z udziałem tancerzy – tłumaczą organizatorzy.

Misterium odbędzie się tradycyjnie w sobotę (31.03) przed Niedzielą Palmową. Początek zaplanowano na godzinę 20:00. Wstęp na to wydarzenie, które potrwa około 80 minut jest bezpłatny.

Przyjdź na Misterium i przeżyj wyjątkowe chwile! – zachęcają osoby zaangażowane w organizację Misterium – nie zważaj na trudności.

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Misterium Męki Pańskiej jest przedsięwzięciem samofinansującym się. Aktorzy uczestniczą w nim społecznie, bez wynagrodzenia. Niemniej jednak spektakl wymaga ponoszenia co roku sporych nakładów finansowych. Pieniądze pozyskane poprzez mecenat i wsparcie władz samorządowych pokrywa tylko część kosztów. Stąd też, każdorazowo, tuż po zakończeniu spektaklu, aktorzy w kostiumach, z pochodniami, zbierają dobrowolne ofiary na pokrycie wydatków.

Każdy grosz, choćby drobna kwota jest cenna, dlatego już teraz z góry dziękujemy za życzliwość. Udzielający nam wsparcia mogą czuć się w pełni współorganizatorami spektaklu.

Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć Misterium finansowo, może dokonać wpłaty bezpośrednio na konto nr:

Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

nr. konta: 83 1240 1763 1111 0000 1812 9067

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Misterium wróciło na Cytadelę)

  1. za czyje pieniadze taki kicz
    to widowiski to lzawy pastisz i kpina z wiary
    to pogarda dla ludzi – nie jestesmy ciemnogrodem