K U L T U R A

Misterium wróciło na Cytadelę

Misterium Męki Pańskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo rocznej przerwie największe na świecie Misterium Męki Pańskiej wraca na poznańską Cytadelę. Wydarzenie to z roku na rok przyciągało coraz większe tłumy. Nic dziwnego, że w ubiegłym roku czegoś tym tysiącom ludzi zabrakło przed Świętami Wielkiej Nocy.

Wracamy w to miejsce, które jest najpiękniejszym miejscem w Polsce – wyjaśniają organizatorzy – Dzwon Pokoju, naturalne ukształtowanie terenu wraz ze wznmiesieniami, ogromna łąka z ubitą ziemią i okalającymi ją drzewami tworzy w centrum Poznania swoistą enklawę, która swą pełnię osiąga podczas przedstawiania Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową.

Misterium poprzedzi Msza Święta w kościele p. w. św. Jana Bosko o 18:00. Wezmą w niej udział aktorzy. Po mszy jej uczestnicy przejdą procesjonalnie na Cytadelę.

W Misterium tradycyjnie po scenie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa nastąpi Papieska scena finałowa wraz z udziałem tancerzy – tłumaczą organizatorzy.

Misterium odbędzie się tradycyjnie w sobotę (31.03) przed Niedzielą Palmową. Początek zaplanowano na godzinę 20:00. Wstęp na to wydarzenie, które potrwa około 80 minut jest bezpłatny.

Przyjdź na Misterium i przeżyj wyjątkowe chwile! – zachęcają osoby zaangażowane w organizację Misterium – nie zważaj na trudności.

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Misterium Męki Pańskiej jest przedsięwzięciem samofinansującym się. Aktorzy uczestniczą w nim społecznie, bez wynagrodzenia. Niemniej jednak spektakl wymaga ponoszenia co roku sporych nakładów finansowych. Pieniądze pozyskane poprzez mecenat i wsparcie władz samorządowych pokrywa tylko część kosztów. Stąd też, każdorazowo, tuż po zakończeniu spektaklu, aktorzy w kostiumach, z pochodniami, zbierają dobrowolne ofiary na pokrycie wydatków.

Każdy grosz, choćby drobna kwota jest cenna, dlatego już teraz z góry dziękujemy za życzliwość. Udzielający nam wsparcia mogą czuć się w pełni współorganizatorami spektaklu.

Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć Misterium finansowo, może dokonać wpłaty bezpośrednio na konto nr:

Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

nr. konta: 83 1240 1763 1111 0000 1812 9067

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • za czyje pieniadze taki kicz
    to widowiski to lzawy pastisz i kpina z wiary
    to pogarda dla ludzi – nie jestesmy ciemnogrodem