Aglomeracja Swarzędz

Rowerem wzdłuż Cybiny!

sciezka - logo natura 2000  Foto:

W Swarzędzu rozpoczęto budowę europejskiej ścieżki dydaktycznej.

W maju zakończy się budowa pierwszej części ścieżki dydaktycznej wzdłuż Doliny Cybiny przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. Na początek przy brzegu Jeziora Swarzędzkiego od ul. Św. Marcina do schodów na wysokości os. Kościuszkowców ustawione zostaną tablice informujące o włączeniu jeziora wraz z przylegającym do niego obszarem do systemu Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Z kilkunastu tablic edukacyjnych będzie można dowiedzieć się o walorach przyrodniczych tego terenu – florze, faunie i zależnościach występujących w ramach ekosystemu. W ten sposób powstanie miejsce doskonale nadające się przeprowadzania praktycznych lekcji przyrody.

Jak informuje Urząd Miejski w Swarzędzu koszt tego etapu to ok. 27,5 tys. zł. W przyszłym roku powstanie następny, 5-kilometrowy odcinek trasy – od. ul. Cieszkowskiego aż do Uzarzewa. Urządzone zostaną cztery punkty widokowe z tablicami informacyjnymi, a cała trasa będzie wyrównana i utwardzona kruszywem, tak by wygodnie mogli z niej korzystać piesi i rowerzyści.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz