Stare Miasto

Zwiedzaj Poznań jadąc zabytkową bimbą!

Noc Muzeów 2011 - Zabytkowa bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań widziany z okien zabytkowej bimby lub popularnego ogórka wygląda naprawdę wyjątkowo. Wraz z ostatnim dniem kwietnia rozpoczynają się kursy na dwóch poznańskich liniach turystycznych.

Będziemy mogli odbyć wycieczką bimbą nr 0 oraz autobusem nr 100. Na obu liniach jeździć będą oczywiście zabytkowe pojazdy. Wyruszać one będą na trasy w soboty, niedziele i święta aż do ostatniego weekendu września.

W tym roku czeka nas kilka nowości na trasach. Została zmieniona trasa linii nr 100, na której będą kursowały autobusy marki Ikarus, Jelcz, DAF i oczywiście popularny Ogórek. Autobusy będą wyruszać z przystanku przed Muzeum Narodowym, a następnie pojadą przez Wzgórze św. Wojciecha, centrum Poznania, Ostrów Tumski aż do Nowego Zoo. Wracając będziemy mogli zobaczyć plac Bernardyński, Dworzec Zachodni i park Wilsona, a także Święty Marcin.

Bimby linii nr 0 z placu Wielkopolskiego pojadą przez Gwarną, Św. Marcin, Strzelecką i Górną Wildę do Madaliny, a stamtąd przez Hetmańską, Głogowską, Roosevelta i Fredry na plac Wielkopolski.

Na tej trasie najczęściej będą kursowały zabytkowe N złożone z dwóch lub trzech wagonów, ale także 102N i 102Na oraz 105N – zapowiadają pomysłodawcy tej turystycznej atrakcji.

Zabytkowy tabor na liniach turystycznych od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków, ale także gości przybywających do miasta, którzy chętnie podróżują takimi pojazdami. Wszystkim wagonom własnymi siłami i z pomocą części znajdowanych w przedziwnych miejscach przywrócili dawny blask pasjonaci z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

To zainteresowanie poznaniaków bardzo nas cieszy – zapewnia Błażej Brzycki z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Biletów na linie turystyczne jednoprzejazdowe zwykłe kosztują 4,00 zł, a ulgowe 3,00 zł oraz bilety jednodniowe odpowiednio 8,00 i 6,00 zł. W obu przypadkach kupić można również bilety rodzinne dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłe. Takie bilety jednoprzejazdowe to koszt 12,00 zł, a jednodniowe 24,00 zł.

dzień dziecka w bimbie :)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz