Stare Miasto

Nowy Stary Rynek

Stary Rynek  Foto: Tomasz Dworek

Jak ma wyglądać centralny plac Poznania? Po raz kolejny eksperci wraz z mieszkańcami kompleksowo podejdą do próby zmodernizowania centralnego placu w mieście i zastanowią się nad różnymi rozwiązaniami.

W Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się spotkanie pod hasłem “Nowy Stary Rynek”.

Przygotowując się do remontu Rynku czas przyjrzeć się bliżej całemu obszarowi historycznego Starego Miasta. Sprawdźmy jak uzupełniają się funkcje jego poszczególnych obszarów. Zastanówmy się, jak lepiej wykorzystać potencjał placów Kolegiackiego, Wielkopolskiego i Bernardyńskiego. Które ulice są zbytnio obciążone śródmiejskimi atrakcjami, a na których dzieje się niewiele? Czy powinniśmy podkreślić odrębne funkcje i charakter każdej ulicy? Jak bardzo możemy ograniczyć ruch kołowy na traktach leżących bezpośrednio przy Starym Rynku? W jaki sposób można lepiej zadbać o przestrzeń służącą żyjącym tu mieszkańcom? Czy jest miejsce na zieleń i place zabaw? Czy Stary Rynek i sąsiednie ulice mają mieć podobną nawierzchnię i małą architekturę? A może główny plac miasta ma się wyróżniać także pod tym względem? – mówi Jakub Głaz, znany krytyk architektury.

Otwarte spotkanie oraz dyskusja z udziałem ekspertów i urzędników odpowiedzialnych za miejską przestrzeń, odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał, w czwartek 28 kwietnia, o godzinie 17:30.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz