K U L T U R A

Zwiedź siedzibę Polskiego Teatru Tańca

Spektakl PLATEAU w ramach Polskiej Sieci Tańca  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Polski Teatr Tańca będzie otwarty dla zwiedzających w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w sobotę, 18 września.

Siedziba Polskiego Teatru Tańca powstała z dotacji ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Mariaż XIX -wiecznego zabytku i architektury industrialnej i to, jak teatr wtapia się w tkankę miejską i otaczającą zieleń, będzie można nie tylko zwiedzić, ale także zajrzeć za kulisy teatru by opowiedzieć o sztuce, którą artyści tańca tworzą w nowym miejscu.

Między godziną 14:00, a 17:00 rozpocznie się zwiedzanie teatru z przewodnikiem (w trzech grupach – rozpoczęcie o pełnych godzinach 14:00, 15:00 i 16:00). Oprowadzać będą pracownicy Teatru, którzy ubarwią swoje opowieści anegdotami z teatralnej codzienności. Wśród innych zakamarków teatru i niespodzianek architektonicznych będzie można zobaczyć Małe Studio, Dziedziniec, galerię kostiumów, pomieszczenia techniczne i Duże Studio – czyli scenę – z różnych perspektyw – widowni, mostka dla obsługi technicznej oraz przez okno, które w XIX wieku wychodziło na podwórko, a przez teraz zaglądamy na próby. Dla uważnych słuchaczy zostanie zorganizowane quizy, w którym będzie można wykazać się wiedzą zdobytą podczas zwiedzania i zdobyć nagrodę. Na telebimie rozwieszonym w Małym Studio będzie można obejrzeć inaugurację siedziby Polskiego Teatru Tańca, która odbyła się online, 29 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Tańca. Zobaczymy rejestrację mappingu, a w niej wirujące obrazy tancerzy na tle rozświetlonej fasady Polskiego Teatru Tańca od strony ulicy Taczaka.

O godzinie 17:00, na zakończenie dnia organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu rozmównica, podczas której postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego Polski Teatr Tańca, a nie balet poznański?”. Opowiedzą o zjawisku teatru tańca oraz o działaniach artystycznych teatru, dla którego własna siedziba dofinansowana ze środków UE jest fantastycznym bodźcem do rozwoju. Spotkanie będzie też okazją do zadawania intrygujących pytań, które nasuną się w ciągu dnia.

Zwiedź siedzibę Polskiego Teatru Tańca

Polski Teatr Tańca ul. Taczaka 8
sobota, 18 września godzina 14:00

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz