Golęcin Sport

Żużlowa ekstraklasa na Golaju!

Podpisanie porozumienia pomiędzy POSiR-em oraz drużyną WTS Wrocław  Foto: UMP / poznan.pl

Na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy POSiR-em oraz drużyną WTS Wrocław do Poznania wraca żużlowa Ekstraliga. W sezonie 2016 wrocławianie będą rozgrywali swoje mecze na Golaju!

W związku z remontem własnego obiektu, musieliśmy szukać miejsca poza Wrocławiem. Poznań dołożył wszelkich starań, by nas przyjąć. Ufam, że każdy jeden wyścig będzie dostarczał wspaniałych sportowych emocji – nie krył zadowolenia Andrzej Rusko, szef WTS.

Na mocy umowy, podpisanej przez przewodniczącego rady nadzorczej WTS Andrzeja Rusko z dyrektorem Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniewem Madońskim, w najbliższym sezonie zawodnicy z Wrocławia rozpoczną w Poznaniu treningi oraz będą rozgrywać tu swoje mecze domowe o Drużynowe Mistrzostwo Polski Ekstraligi Żużlowej w sezonie 2016.

Podpisanie umowy i start wrocławskiej drużyny będzie bardzo dobrą promocją sportu żużlowego w Poznaniu. Modernizacją obiektu obejmie m.in. remont parku maszyn, montaż dodatkowych siedzisk, a także stworzenie warunków do przeprowadzenia transmisji telewizyjnych z meczów wrocławskiego klubu. Partnerem WTS w organizacji rozgrywek ekstraligi będzie Poznańskie Stowarzyszenie Żużla.

Start wicemistrza kraju z uczestnikiem cyklu GP Maciejem Janowskim oraz indywidualnym mistrzem świata Tai Woofindenem na czele będzie nie lada gratką dla poznańskich kibiców – mówił prezes PSŻ Arkadiusz Ładziński – Dla nas to będzie przede wszystkim ogromne wyzwanie organizacyjne.

Duże nadzieje w związku ze startem wrocławskiego klubu na golęcińskim stadionie wiążą władze Poznania, które widzą w tym szansę na odrodzenie sportu żużlowego w mieście.

Podpisanie porozumienia pomiędzy POSiR-em oraz drużyną WTS Wrocław

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz