Puszczykowo

Zostań wolontariuszem w Puszczykowie!

Lekarz  Foto:

eby zostać wolontariuszem nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy. Przekonuje o tym Szpital w Puszczykowie, i zaprasza w każdą drugą sobotę miesiąca wszystkich, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy wolontaryjnej na Oddziale Opieki Paliatywno – Hospicyjnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 14:00 w Sali wykładowej w budynku głównym Szpitala.

Szanowni Państwo !
Szpital w Puszczykowie to Wasz szpital, zlokalizowany po sąsiedzku, w pięknej okolicy, tuż obok Wielkopolskiego Parku Narodowego. Znany jest z opieki znakomitych lekarzy w tym specjalistów kariologów, ortopedów, neurochirurgów, którzy pomogli bardzo wielu pacjentom. Ale w naszym szpitalu jest również miejsce, które łączy specyfikę oddziału szpitalnego z warunkami możliwie najbardziej zbliżonymi do domowych. To Oddział Opieki Paliatywno – Hospicyjnej, w którym nieuleczalnie chorym pacjentom chcemy do końca ich dni zapewnić jak najgodniejsze warunki. Dzięki zaangażowaniu lekarzy, pielęgniarek, a także psychologa, fizjoterapeuty zarówno chorzy jak i ich rodziny mogą przygotować się na najtrudniejszy moment nieuleczalnej choroby.

Czy wiedzą Państwo skąd pochodzi nazwa medycyna paliatywna? Pallium – to po łacinie płaszcz! Płaszcz serdeczności, cierpliwości, wyrozumiałości , którym można otoczyć pacjentów i ich rodziny w niezwykle trudnym momencie życia.
Niezwykle ważnym ogniwem w tym procesie odchodzenia są wolontariusze. To właśnie oni stosownie do swoich możliwości czasowych wykonują różne prace pomocnicze, a czasem po prostu tylko są. Ich obecność, ich energia ich uśmiech i cierpliwość dla chorego i jego rodziny jest bezcenna !

Szanowni Państwo! Zapraszamy do pomoc wolontaryjnej w opiece nad chorymi przebywającymi na naszym oddziale. Co ważne – nie są wymagane od Państwa umiejętności medyczne! A dla wszystkich chętnych oferujemy bezpłatne szkolenia i wsparcie w działaniu.

Jeśli czujecie, że możecie komuś poświęcić swój czas… choćby kilka godzin w tygodniu
Jeśli chcielibyście zaangażować się w pomoc dla innych…
Zapraszamy do współpracy !

Ewa Wieja
Prezes Zarządu

Niezbędnych informacji udzielają:

Ewa Muszyńska – Psycholog, koordynator wolontariatu w poniedziałek i wtorek (godz. 10:00 – 14:00),w środę (godz. 12:00 – 18:00)
Paulin Tomkiewicz – Pielęgniarka oddziałowa, tel. 61 89 84 174 , od poniedziałku do piątku ( godz. 7:00 – 15:00)
Sekretariat – Hanna Janton tel. 61 89 84 171 od poniedziałku do piątku ( godz. 7:30 – 13:00)

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz