Puszczykowo

Budowa bloku operacyjnego szpitala w Puszczykowie

Rusza budowa bloku operacyjnego szpitala w Puszczykowie  Foto: M.Rutkowska-Kalisz

Szpital w Puszczykowie wzbogaci się o 5 nowoczesnych sal operacyjnych oraz centralną sterylizatornię. Zgodnie z podpisaną z wykonawcą prac wszystko to ma być gotowe pod koniec 2019 roku, gdy zakończy się drugi etap budowy bloku operacyjnego.

 Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie, to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek – przekonuje Ewa Zawieja, Prezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie – bardzo istotne jest też skrócenie drogi między centralną sterylizatornią a blokiem operacyjnym. Ta inwestycja przenosi warunki pracy i opieki nad pacjentem daleko w XXI wiek.

Podczas pierwszego etapu budowy bloku operacyjnego szpital zyskał nowy szyb windowy. Dzięki temu możliwy będzie bezpośredni transport chorych z oddziałów na blok operacyjny.

Szpital w Puszczykowie to spółka akcyjna, która w całości jest własnością powiatu poznańskiego. Od 2004 roku po oddłużeniu placówki zainwestowano w tę placówkę około 100.000.000 złotych.

Budynek, który powstanie zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów – dodaje Ewa Zawieja – będzie zintegrowany z systemem informatycznym szpitala.

Koszt budowy pochłonie blisko 18.000.000 złotych. Kolejne 3.000.000 złotych kosztować będzie wyposażenie.

Użyte w artykule zdjęcia: M.Rutkowska-Kalisz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz