POZnań

Zostań wakacyjnym wolontariuszem

52 urodziny Schroniska dla zwierząt w Poznaniu - Poznań 04.06.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
52 urodziny Schroniska dla zwierząt w Poznaniu - Poznań 04.06.2016 r.

Wuchta wiary chce pomagać podopiecznym poznańskiego schroniska dla zwierząt. Niestety często przeszkodą są codzienne obowiązki. Schronisko ogłosiło właśnie nabór wakacyjnych wolontariuszy.

Na taką okazję czekało wielu poznaniaków, którym nie jest obojętny los zwierząt, które schronienie znalazło właśnie w Schronisku przy ulicy Bukowskiej. Rozpoczął się wiosenny nabór do wolontariatu.

W tym roku chcemy wam zaproponować także wolontariat letni dla tych, którzy w wakacje zostają w Poznaniu i chcą zająć się naszymi zwierzętami – informują pracownicy Schroniska – trwać będzie od czerwca do sierpnia.

Wszyscy chętni powinni zdecydować jakimi zwierzętami chcą się zajmować. Jeśli mają to być kejtry, należy wypełnić formularz online, który znajdziecie klikając tutaj.

Jeśli mają być to natomiast kociammbry, trzeba wypełnić nieco inny formularz, który znajdziecie klikając tutaj.

Można oczywiście odpowiedzieć na pytania w obu kwestionariuszach – podkreślają pracownicy poznańskiego Schroniska – w każdym z nich jest osobne pytanie o wolontariat letni.

Czasu na decyzję pozostało niewiele. Termin przyjmowania zgłoszeń mija w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 23:59. Później do wszystkich, którzy się zgłosili zostanie wysłany link do testów z wiedzy o psach i kotach. Osoby, które osiągną w nich najlepsze wyniki, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne do schroniska. Wolontariuszami mogą zostać tylko osoby pełnoletnie.

51. urodziny schroniska w Poznaniu (30.05.2015)

Użyte w artykule zdjęcia: © Karolina Kiraga, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz