Oborniki

Zostań strażnikiem miejskim

Samochód dla Straży Miejskiej (07.2013)  Foto: UM Oborniki

Straż Miejska w Obornikach szuka kandydatów do swoich szeregów.

Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy, której celem jest ochrona bezpieczeństwa mieszkańców? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Burmistrz Obornik właśnie ogłosił nabór na stanowisko Aplikanta Straży Miejskiej w Obornikach.

Strażnikiem może być osoba, która m. in. posiada obywatelstwo polskie, posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, cieszy się nienaganną opinią, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie
popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, a także ma uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Dodatkowymi atutami kandydatów jest posiadanie prawa jazdy, znajomość zagadnień związanych z jednostką samorządu terytorialnego, a także znajomość m. in. ustawy o samorządzie gminnym, pracownikach samorządowych, kodeks postępowania administracyjnego, kodeks karny i postępowania karnego.

Od przyszłego strażnika miejskiego oczekuje się także uczciwości, komunikatywności, punktualności, solidności, otwartości czy kreatywności oraz chęci podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Obornicka Straż działa od 1991 roku. Obecnie oprócz tysięcy interwencji ich codziennością jest nadzorowanie prac ekipy pracowników interwencyjnych. Strażnicy strzegą czystości, porządku i bezpieczeństwa, patrolują miasto, ale i obserwują je przez monitoring. Współpracują z policją, pogotowiem i strażakami prowadzą działania prewencyjne. Zabezpieczają miejsca katastrof, wypadków i przestępstw. Interweniują w niełatwych sytuacjach, są wsparciem  dla pracowników OPSu. Prowadzą akcje informacyjne wśród mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych, ale i chwytają bezpańskie i dzikie zwierzęta.

Dokumenty aplikacyjne należy złożyć w terminie do 12 listopada. Ogłoszenie ze szczegółowymi wymaganiami od kandydatów znajdziesz klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz