Aglomeracja POZnań

Zmienią się nazwy 5 przystanków

Tramwaj na Naramowice, Bimba - przystanek Błażeja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Od 1 września pięć przystanków w sieci transportowej ZTM będą miały zmienione nazwy. Autobusy będą się zatrzymywały na przystankach: Konopackiej i Maczka w Poznaniu, Rekreacyjna w Kiekrzu oraz Rokietnica/Węzeł Przesiadkowy w Rokietnicy. Przystanek Obodrzycka Orbit zmieni nazwę – na Obodrzycka Mars.

Nazwa Konopackiej zastąpi i uprości dotychczasową nazwę przystanku Konopackiej Centrum Handlowe, tym bardziej, że nie ma uzasadnienia dla funkcjonowania nazwy uzupełnionej o dodatkowy człon.

Nazwa Maczka zastąpi dotychczasową nazwę Sochaczewska, która pochodzi od nazwy uliczki znajdującej się wewnątrz osiedla. Nowa nazwa koresponduje z nazwą ulicy upamiętniającej generała Stanisława Maczka. Dzięki temu będzie lepiej rozpoznawalna. Jednocześnie, zespół przystankowy składający się z pojedynczego przystanku w kierunku trasy PST, zostanie uzupełniony o nowy przystanek w kierunku Uniwersytetu Przyrodniczego. Nowy przystanek dla autobusów linii nr 182 i 191 znajdzie się w połowie drogi pomiędzy przystankami Os. Słowiańskie i Śląska.

Z kolei w Kiekrzu pojawi się nazwa przystanku Rekreacyjna, która zastąpi dotychczasową – Uzdrowiskowa Szpital. Z uwagi na fakt, że Szpital Rehabilitacyjny Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Uzdrowiskowej 2 zakończył działalność, nie ma uzasadnienia dla dalszego funkcjonowania starej nazwy. Nowa pochodzi od najbliższej ulicy krzyżującej się z ulicą Słupską, w ciągu której położony jest zespół przystankowy.

Z uwagi na oddanie do użytku nowego węzła przesiadkowego w Rokietnicy, przystanek  Rokietnica/PKM zmieni nazwę na Rokietnica/Węzeł Przesiadkowy. Od 1 września komercyjna nazwa przystanku Obodrzycka Orbit zostanie zmieniona na Obodrzycka Mars.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz