POZnań

Maltanka na kartach PEKA

40-lecie wąskotorowej kolejki "Maltanka" - Poznań 21.07.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kolejka wąskotorowa Maltanka została oddana do użytku latem 1972 roku – czyli pół wieku temu. Z tej okazji, ZTM Poznań wydał specjalne, unikatowe karty PEKA na okaziciela. Jubileuszowe karty można już kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM i wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

Kolejkę Parkową Maltanka świetnie znają zarówno Poznaniacy, jak i odwiedzający Wielkopolskę turyści. Maltanka jest jedną z ciekawszych atrakcji rodzinnych w Poznaniu, szczególnie uwielbianą przez dzieci. Kolejka kursuje już od 50 lat. Bardzo cieszy nas, że z tej okazji mogliśmy przygotować niespodziankę zarówno dla miłośników kolejek wąskotorowych, jak i komunikacji miejskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tegoroczny jubileusz 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka to ważne wydarzenie z punktu widzenia historii naszego przedsiębiorstwa, ale również – co jest dla nas szczególnie istotne – historii całego miasta. Przejażdżka tą niespełna 4-kilometrową, niebywale klimatyczną trasą od lat raduje nie tylko najmłodszych pasażerów, ale również licznych miłośników tej niepowtarzalnej wąskotorówki. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny raz wspólnie z Urzędem Miasta Poznania i Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu, możemy przygotować tak wyjątkową pamiątkę – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

Specjalne, rocznicowe karty PEKA mogą stanowić wyjątkową pamiątkę, w dodatku bardzo użyteczną dla osób, które korzystają z transportu publicznego. Kolekcjonerskie Peki to karty na okaziciela. Koszt ich zakupu to 27 zł, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki do wykorzystania w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań. Kwotę doładowania można wykorzystać bezterminowo, a kaucję można otrzymać z powrotem, w przypadku oddania karty.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz