POZnań

Zmiany w Urzędzie Miasta Poznania

Konferencja z Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiakiem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Konferencja z Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiek Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterOd 1 stycznia w Urzędzie Miasta Poznania obowiązuje nowy podział kompetencji Prezydenta i jego zastępców.

Dlaczego podjęliśmy taką decyzję? Żeby podzielić kompetencje w sposób nieco inny niż było to wcześniej? Chciałbym mieć taką sytuację, w której z jednej strony jeśli coś w danym obszarze nie działa to jest prosty sposób przypisania odpowiedzialności konkretnej osobie. Wiceprezydenci są moimi najbardziej zaufani współpracownikami.  Stąd kierując się wyborem poszczególnych osób, miałem na względzie ich wcześniejsze doświadczenia zawodowe jak i moje zaufanie do nich. To ja będę odpowiadał za błędy które mogą pojawić się w przyszłości – tłumaczył na konferencji prasowej Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Pierwszy zastępca Prezydenta Poznania Jakub Jędrzejewski będzie zajmował się – Wydziałem Sportu, Wydziałem Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Biurem Obsługi Inwestorów, Biurem Nadzoru Właścicielskiego.

Drugi zastępca Mariusz Wiśniewski będzie odpowiadał za Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Wydział Rozwoju Miasta, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, wydział Gospodarki nieruchomościami, Wydział Oświaty, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.  – Zależy nam, aby planowanie przestrzenne połączyć z odpowiedzialnością za transport, żeby nie było takiej sytuacji jaką mamy w północnej części Poznania, gdzie część ta się rozwinęła, a nie została z nią skomunikowana w należyty sposób – tłumaczył Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Chciałbym poprawić jakość planowania przestrzennego, poprawić jakość transportu, żeby życie stało się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Żeby zdegradowane przestrzenie, w szczególności w dzielnicach historycznych ponownie stały się wizytówką miasta – dodał Jaśkowiak.

Trzeci zastępca Maciej Wudarski będzie odpowiadał za Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Urbanistyki i Architektury oraz Wydział Transportu i Zieleni. Jednym z najważniejszych elementów mojej pracy, wynikającej między innymi z kampanii wyborczej i naszych wewnętrznych przekonań będzie odwrócenie trendu komunikacji pro samochodowej. Namówienie poznaniaków do tego, żeby przesiedli się do transportu zbiorowego. Będziemy pracować nad obniżeniem cen biletów, poprawieniem komunikacji publicznej, a także wyznaczeniem nowych tras. – tłumaczył Wudarski.

Czwarty zastępca będzie zajmował się Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych. Jej nazwisko poznamy 13 stycznia, a swoją pracę ma rozpocząć od początku lutego.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak dodał jeszcze – Pozostawiłem sobie wydział kultury, który dla mnie jest bardzo istoty, ponieważ uważam, że kultura powinna stać się ważniejszym elementem naszej promocji. Ale nie w takim zasięgu międzynarodowym, tylko żeby przyciągała mieszkańców powiatu i województwa.

Chciałbym przeprosić poznaniaków za uciążliwości. Będziemy pracować nad tym, żeby jakość transportu publicznego była zdecydowanie lepsza. Rowerem jadę do pracy 30 minut, a dzisiaj jadąc transportem publicznym zajęło mi to 1 godzinę i 15 minut. Musimy wiele rzeczy poprawić, żeby ludzie chcieli korzystać z tego transportu publicznego.

schemat organizacyjny UMP Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz