Nowe Miasto

Zmiany w komunikacji po zerwaniu trakcji na rondzie Starołęka

Tramwaj zimą  Foto: Tomasz Dworek

Trakcja tramwajowa na rondzie Starołęka została zerwana we wtorek rano. Spowodowało to spore problemy komunikacyjne w tej części Poznania. Problemy z dotarciem na czas mieli nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale także kierowcy samochodów, bo te utknęły w korkach.

W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej na rondzie Starołęka zachodzi pilna konieczność jej naprawy – informuje poznańskie MPK – dlatego w nocy z 6 na 7 lutego, a więc z wtorku na środę tramwaje linii 201 kursować będą zmienioną trasą.

Te wyjeżdżające z os. Jana III Sobieskiego pojadą trasą PST, a następnie przez rondo Śródka, Jana Pawła II, Trasą Kórnicką, przez Piaśnicką i Szwedzką na Franowo. Tą samą trasą pojadą w przeciwnym kierunku.

Komunikację wzdłuż Żegrza i Chartowa zapewnią autobusy linii 238, które zmienią nieco swoją stałą trasę. Pojadą z ronda Kaponiera do Inflanckiej, a następnie przez Żegrze, Chartowo, Piaśnicką, Kurlandzką i szpital na Franowo.

Z tramwaju jadącego z os. Sobieskiego będzie można przesiąść się na autobus linii 238 jadący w kierunku Kaponiery na przystanku „Piaśnicka/Rynek” – dodaje MPK – analogicznie, na tym samym przystanku możliwa będzie przesiadka z autobusu linii 238 jadącego w kierunku szpitala przy ul. Szwajcarskiej i Franowa na tramwaj linii 201 jadący w kierunku centrum.

Pasażerowie korzystający z tramwajów linii 201 na przystankach wzdłuż ulicy Zamenhofa powinni korzystać z autobusów linii 237. Na przystanku „Kórnicka” możliwa będzie przesiadka z autobusu na tramwaj linii 201.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz