Dopiewo

Zmiany w komunikacji autobusowej

Autobus w Dopiewie  Foto: Gmina Dopiewo

Pasażerów autobusów kursujących między Dopiewem a Poznaniem czekają zmiany. Zostaną one wprowadzone wraz z początkiem października.

Opracowana koncepcja jest wynikiem przeprowadzanych wśród pasażerów oraz mieszkańców ankiet, a także pomiarów napełnień autobusów na liniach nr 718 oraz 719 – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy – Linia nr 718 zostaje przekształcona w linię 727, a linia nr 719 zostaje przekształcona w linię 729..

Właśnie uwzględniając wnioski pasażerów powstanie nowa linia autobusowa nr 727, która jeździć będzie z Dąbrówki na Junikowo, a także linia nr 729 łącząca Dopiewo z Ogrodami.

Dla pasażerów oznacza to zwiększenie liczby kursów z Dąbrówki i Skórzewa do Poznania z 23 do 38 w dni robocze oraz z 9 do 22 w soboty i niedziele. Zwiększy się także liczba kursów z Zakrzewa i Dąbrowy do Poznania z 13 do 18 w dni robocze, przy zachowaniu dotychczasowej liczby połączeń w soboty i niedziele. Większa będzie również liczba kursów wzdłuż ulicy Malwowej w Poznaniu.

W związku z niewielkimi napełnieniami, a także możliwości korzystania przez pasażerów z połączeń kolejowych oraz linii gminnych ulega zmianie liczba kursów z 23 do 18 w dni robocze na odcinku z Dopiewa do Palędzia – dodają urzędnicy.

Podczas weekendów liczba kursów pozostaje bez zmian. Dwa kursy z Dopiewa w soboty i niedziele zostaną wydłużone do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach.

Autobus na rondzie w Dąbrówce

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz