Dopiewo SieBuduje

Większa szkoła w Dopiewie

Szkoła w Dąbrówce - wizualizacja  Foto: materiały prasowe

Rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej w podpoznańskiej Dąbrówce. Powstały w 2012 roku obiekt zyska wkrótce nową część, w której znajdą się m.in. dodatkowe sale lekcyjne i sala gimnastyczna.

Do istniejącego obiektu dobudowany zostanie kolejny budynek, który pełnić będzie funkcję dydaktyczną i sportową. Na jego terenie znajdą się dodatkowe sale lekcyjne, szatnie oraz sala gimnastyczna i dwie sale do ćwiczeń. Dwukondygnacyjny obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem poprzez łącznik na poziomie parteru i pierwszego piętra. Rozbudowa szkoły odbywa się z myślą o najmłodszych uczniach uczęszczających do klas I-III, którzy według planu zajmą nową część obiektu.

Budynek o modernistycznej estetyce kontynuować będzie tendencję architektoniczną istniejącego obiektu. Pobliska firma deweloperska przekazała nieodpłatnie tereny pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce o powierzchni 1,5 ha oraz wykonała projekt budynku.

Wszystkie obiekty użyteczności publicznej, które powstały we współpracy z deweloperem rozbudowującym się w Dopiewie ułatwiają na co dzień życie mieszkańcom naszej gminy i wpływają na jej rozwój – mówi Adrian Napierała, Wójt Gminy Dopiewo.

Do uruchomionej w 2012 roku szkoły podstawowej uczęszczało około 350 uczniów. Po rozbudowie liczba ta ma wzrosnąć do ponad 400. Pokaźną grupę dzieci nauczać będzie 16 nauczycieli.

Szkoła w Dąbrówce-schemat blokowy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz