Nowe Miasto POZnań

Zmiany organizacji ruchu na ulicy Krzywoustego

Krzywoustego  Foto: Google Street View

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Trwające prace wiążą się ze zmianami organizacji ruchu na ul. Bolesława Krzywoustego. Najbliższa obowiązywać będzie od poniedziałku, 19 lipca. Ruch pod wiaduktem w kierunku centrum Poznania zostanie przełożony na przeciwległą jezdnię, czyli prowadzącą w stronę Kórnika.

Zmiany wynikają z postępu robót budowlanych, które zostały podzielone na etapy tak, by pod wiaduktem została zachowana przejezdność w obu kierunkach. Zaplanowana część prac w rejonie jezdni wyjazdu z miasta została już wykonana, co pozwala na przeniesienie robót na część wiaduktu przy jezdni w stronę centrum. Oznacza to, że pojazdy jadące w kierunku centrum na wysokości wiaduktu w ciągu ul. Szwedzkiej napotkają na zwężenie, a zaraz potem zostaną poprowadzone na przeciwległą jezdnię, w stronę Kórnika. Po minięciu powstającego wiaduktu wrócą na pierwotny tor jazdy.

Zmiany na ulicy Krzywoustego Foto: materiały prasowe / PIM

Kierowcy jadący z ul. Szwedzkiej będą mogli poruszać się wcześniej wyznaczonym objazdem przez ul. Krzywoustego, przy Kinepolis, Klenowską i Krzywoustego.

Wykonawca planuje także w najbliższe trzy weekendy prowadzić prace związane z kanalizacją deszczową w rejonie ul. Wiatracznej, nie będą one jednak generować utrudnień w ruchu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej trwają od listopada ubiegłego roku. W miejscu starej przeprawy do końca tego roku powstanie nowa. Inwestycja obejmuje również przebudowę okolicznego układu komunikacyjnego – powstają dwa nowe ronda oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. W ramach prac wykonawca nasadzi również nowe drzewa, krzewy i byliny.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz