Centrum Stare Miasto

Zmiany na skrzyżowaniu Estkowskiego i Garbar

Zmiany na Garbarach  Foto: Google maps / lepszyPOZNAN.pl

Prowadzone na Moście Chrobrego i skrzyżowaniu Garbar z Estkowskiego prace remontowe torowiska wymuszą poważne zmiany komunikacyjne. Inaczej kursować będą bimby i autobusy, ale ze zmianami muszą się liczyć również kierowcy. Przez to ruchliwe skrzyżowanie inaczej jeździć będziemy od poniedziałku 6 maja. Remont ma się zakończyć w sobotę 11 maja.

O tym jakie utrudnienia czekają pasażerów piszemy tutaj. Prace spowodują na szczęście nieznaczne utrudnienia dla kierowców.  Na ulicy Estkowskiego jezdnia zostanie zwężena do jednego pasa jezdni w kierunku Ronda Śródka, głównie nocami.

Zmiany na Garbarach Foto: Google maps / lepszyPOZNAN.pl

W tym samym czasie wymieniane będzie torowisko na skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego. By nie paraliżować ruchu samochodowego na skrzyżowaniu, prace prowadzone będą etapami.

W etapie pierwszym (6-11 maja) wymieniony będzie tor na połówce przejazdu od strony Centrum, a w drugim etapie (12-17 maja) na połówce przejazdu od strony Warty. Od poniedziałku 6 maja zamknięty będzie dla samochodów tylko prawoskręt od strony ul. Wolnica w ul. Garbary. Objazd poprowadzi nas ulicami Estkowskiego, Chwaliszewo i Wielką.

Od wtorku 7 maja zwężeniu ulegną niektóre pasy jazdy na skrzyżowaniu, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na oznakowanie i wyznaczone tory jazdy. Ruch będzie się odbywać zgodnie z mapkami.

Na zielono zaznaczono funkcjonujące pasy ruchu.
Na czerwono zaznaczono zmienione tory jazdy w stosunku do obecnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz