Aglomeracja

Zmiany na Gdyńskiej i Bałtyckiej

remont ul. Dąbrowskiego  Foto: Google Street View

W nocy z 17 na 18 maja (wtorek/środa) zostanie zmieniona organizacja ruchu w obrębie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej.

Wyłączone z ruchu zostaną następujące odcinki ulic:

północna część ulicy Bałtyckiej od przejazdu kolejowego do końca zakresu inwestycji,
wschodnia jezdnia ulicy Gdyńskiej od skrzyżowania z ulicą Chemiczną do skrzyżowania z DR1 przy firmie ZRUG.

Ruch z wyłączonych odcinków ulic zostanie przeniesiony na nowo wykonane jezdnie ul. Bałtyckiej (południową) oraz ul. Gdyńskiej (zachodnią) i będzie odbywać się dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Natomiast w nocy z 20 na 21 maja (piątek/sobota) wyłączone z ruchu zostaną kolejne odcinki:

południowa jezdnia ulicy Bałtyckiej – od ul. Hlonda do przejazdu kolejowego za ul. Gdyńską,
ulica Gdyńska na odcinku od ul. Rzecznej do skrzyżowania z ulicą Bałtycką.

Dostępna dla kierujących pojazdami będzie nowa jezdnia ul. Bałtyckiej (północna) z zachowaniem ruchu dwukierunkowego. Oddany do ruchu zostanie również odcinek dwujezdniowy ul. Gdyńskiej, od ul. Chemicznej do ul. Bałtyckiej, z wyłączeniem pasa do jazdy na wprost przed ul. Bałtycką (zachowane zostaną relacje lewo i prawoskrętne).

W związku z kolejnym etapem przebudowy Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej w tym rejonie. Od soboty, 21 maja, autobusy które obecnie kursują ulicą Chemiczną, pojadą ulicami Bałtycką i Gdyńską. Ze względu na toczące się prace zmieniona zostanie trasa linii nr 85.

Od czasu zamknięcia dla ruchu fragmentu ulicy Gdyńskiej (od ulicy Chemicznej do ulicy Bałtyckiej) autobusy linii nr 237, 312, 320, 321, 323, 341 i 342 kursują objazdem przez ulicę Prymasa A. Hlonda i Chemiczną, a autobusy linii nr 322 przez ulicę Chemiczną.

Od 21 maja zmienione zostaną trasy tych linii: pojadą one w obu kierunkach ulicami Bałtycką i Gdyńską. Zmieniona zostanie również trasa autobusu linii nr 85, który skierowany zostanie ulicą Hlonda, a nie – jak wcześniej – Główną.

Jednocześnie zlikwidowane zostaną przystanki tymczasowe na ulicy Chemicznej (“Chemiczna I” i “Gdyńska”), a przystanki “Gdyńska I” na ulicy Gdyńskiej zlokalizowane zostaną bliżej skrzyżowania z ulicą Chemiczną.

Linia nr 237:

(od nocy 21/22 maja)

STAROŁĘKA – Zamenhofa – Jana Pawła II – Podwale – Hlonda – Bałtycka – Gdyńska… – KOZIEGŁOWY OS. LEŚNE

STAROŁĘKA – Zamenhofa – Jana Pawła II – Podwale – Zawady – Główna – GŁÓWNA

Linia nr 85:

RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Hlonda – Bałtycka – Serbska -… – OS. SOBIESKIEGO

Zmiany w ruchu są spowodowane realizacją kolejnych etapów inwestycji “Budowa i rozbudowa dróg dla potrzeb inwestycji Instalacji Termicznego Przekształcania Frakcji Resztkowej Zmieszanych Odpadów Komunalnych (ITPOK).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz