K U L T U R A

ZK Collaboration w Klubie Blue Note

ZK Collaboration  Foto: FB / zkcollaboration / Sisi Cecylia

W ramach Blue Note Poznań Competition zobaczymy ZK Collaboration. W poznańskim klubie wystąpią w piątek, 15października o godzinie 21:00. Zespół zaprezentuje materiał z wydawanej w serii Polish Jazz płyty „Slow Food”.

ZK Collaboration składa się z grupy przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem studiowali, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali grając razem przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten wszechobecny muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album.

Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, kochasz…. polegaj na tym i ufaj sobie. Jeśli tak jest, to musi to być dobre, musi być to! Taka jest nasza muzyka! – mówią o sobie i swojej muzyce artyści

Album „Slow Food” otwiera nowy, barwny rozdział w historii tej prestiżowej serii. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca. Jest niczym wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym jazz, funk, fusion, punk, rock’n’roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.

Zespół wystąpi w składzie:
Maciej Kądziela – saksofony, Adam Zagórski – perkusja, Mateusz Gawęda – fortepian, Jakub Mizeracki – gitara, Roman Chraniuk – kontrabas

BNPC 2021: ZK Collaboration

Klub Blue Note
piątek, 15 października godzina 21:00

Bilety w cenie:
45 zł – pierwsza pula
60 zł – druga pula
30 zł – ulgowe wejściówki dla uczniów, studentów i seniorów

Użyte w artykule zdjęcia: FB / zkcollaboration / Sisi Cecylia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz