POZnań

Zimowe spacery po Poznaniu

Dawna Szkoła Realna Bergera - obecnie Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej.  Foto: fotopolska.eu

Gdy chce się poznać ciekawe historie związane z Poznaniem pogoda nie jest przeszkodą. Grupa przewodników PoPoznaniu zaprasza na dwa styczniowe spacery.

Trzeba się tylko ciepło ubrać, zabrać gorącą herbatę w termosie i razem z nami najpierw odkryć historię dawnych poznańskich szkół, a potem posłuchać nieco bardziej mrocznych opowieści – zaprasza przewodnik Piotr Ciesielski.

Pierwszą będzie wyprawa zatytułowana Pensje, gimnazja, licea, czyli szkolnictwo w Poznaniu do 1939 roku. To premierowy spacer, który rozpocznie się przed Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny. Podczas tego spaceru poznamy jak wyglądało poznańskie szkolnictwo przed rozpoczęciem II Wojny Światowej. Wtedy wiele szkół zakończyło swą działalność, dla innych była to ważna cezura.

Wróćmy do lat młodości i szczęśliwego dzieciństwa, kiedy największym problemem była zła ocena wystawiona przez surowego nauczyciela – zachęca Magda Szygenda – Świętek z Grupy PoPoznaniu.pl

Ten spacer rozpocznie się przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny w sobotę 14 stycznia o godzinie 12:00.

Kolejny, styczniowy spacer to powtórka wycieczki Straszne historie. To reakcja przewodników na liczne prośby uczestników tych właśnie wypraw. Poprzednie edycje spaceru, podczas których mamy możliwość odkrywania miejsc, które w dawnym Poznaniu były niebezpieczne, miały złą sławę, miejsc, w których straszyło cieszy się wielką popularnością.

Zdarzały się takie wycieczki, w których brało udział ponad 400 osób! – mówi Piotr Ciesielski – tym razem opowiemy straszne historie, które wydarzyły się kiedyś w obrębie Starego Miasta, a wyjątkowy klimat będzie miał popołudniowy spacer, który zaczniemy wraz z zapadającym mrokiem.

Spacer Straszne historie rozpocznie się przy koziołkach na placu Kolegiackim w sobotę 28 stycznia. Pierwsza grupa wyruszy o 10:00, a kolejna o 16:00.

Spacery organizowane przez grupę przewodników PoPoznaniu odbywają się w konwencji free walking tours, zatem wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka rozpoczyna się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Użyte w artykule zdjęcia: fotopolska.eu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz