POZnań

Zielony ratusz dla MPD

Ratusz  Foto: TD

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego obchodzimy w środę. Właśnie w tym dniu odbędzie się happening przed Ratuszem “Zielone światło dla osób z MPD!”. Będzie to manifestacja solidarności z 17.000.000 osób dotkniętych tą chorobą.

Ratusz zielonyHappening organizuje poznańskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym nazywane przez poznaniaków “Żurawinką”.

Od godziny 18:00 do 24:00 poznański Ratusz oraz Fontanna Wolności będą podświetlone w kolorze zielonym. W ten sposób Poznań dołączy do grupy miast na świecie, które w dniu 7 października oświetlą na zielono swoje najbardziej prestiżowe budowle i spektakularne miejsca w przestrzeni publicznej.

O godzinie 18:00 wszyscy zgromadzeni przed ratuszem zostaną poinformowani, jak wygląda sytuacja osób z MPD w Polsce i na świecie, czym jest, a czym nie jest mózgowe porażenie dziecięce, oraz o inicjatywie koalicji organizacji pozarządowych z całego świata pod nazwą World CP Day, z którą Stowarzyszenie współpracuje jako jedyne w Polsce. Zaprezentowane zostaną również organizacje pozarządowe i placówki, które w Poznaniu na co dzień zajmują się świadczeniem pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Momentem kulminacyjnym happeningu będzie zapalenie przez uczestników przyniesionych latarek w geście solidarności z osobami z MPD.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz