Dopiewo

Zielone Zacisze z Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego

Zielone Zacisze z Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego  Foto: UMiG Dopiewo

Zielone Zacisze w Konarzewie to jeden z projektów, który jest realizowany w ramach pierwszej edycji Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie rozpoczęły się prace przy jego realizacji.

Projekt wpisuje się w wieloletni program rewitalizacji centrum Konarzewa i bezpośrednio dotyczy zagospodarowania terenu wokół stawu – przekonują dopiewscy urzędnicy – w ramach zadania powstanie ciąg spacerowych wraz z miejscami do siedzenia oraz zieleń urządzona.

Staw zyska dodatkowo fontannę. Całość ma być miejscem odpoczynku i spotkań integrujących mieszkańców Konarzewa.

To właśnie mieszkańcy Konarzewa byli jednymi z najbardziej aktywnych podczas głosowania nad projektami zgłoszonymi do Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego. Oddali oni najwięcej głosów tradycyjną, papierową drogą. Pod względem głosowania za pośrednictwem formularza on-line najaktywniejsi byli natomiast głosujący ze Skórzewa.

Projekt Zielone Zacisze, a więc zagospodarowanie terenu wokół stawu w Konarzewie poparło 435 osób.

Jego koszty realizacji mieszczą się w dostępnej puli środków, co oznacza, że konarzewianie zyskają miejsce rekreacji w centrum miejscowości – dodają dopiewscy urzędnicy.

Najwięcej jednak głosów podczas głosowania nad Dopiewskim Budżetem Obywatelskim zdobył projekt budowy miejsca rekreacji dla młodzieży, dzieci i mieszkańców Skórzewa. Koszty tego projektu zostały oszacowane na 90.000 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Dopiewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz