Sport

Zielona Rewolucja Łukomskiej – Pyżalskiej

Warta Poznań - Okocimski Brzesko 18.11.2012 Prezes Warty Izabella Łukomska Pyżalska  Foto: Ewelina Gutowska

„Zielona Rewolucja” to była nie tylko próba reaktywacji świetności poznańskiego klubu, ale także hasło reklamowe Warty od momentu przejęcie klubu przez Izabelę Łukomską – Pyżalską. Autorem sloganu miał być dziennikarz Józef Herold, który za bezprawne wykorzystanie swojego pomysłu domagał się przed sądem odszkodowania.

Warta Poznań - Okocimski Brzesko 18.11.2012 Prezes Warty Izabella Łukomska Pyżalska Foto: Ewelina GutowskaSąd pierwszej instancji przyznał dziennikarzowi rację i nakazał wypłacenie przez klub 20 tys. zł, za naruszenie praw autorskich. Jak przekonywała prezes Warty, hasło wymyślił mąż Łukomskiej- Pyżalskiej, a Józef Herod, z którym klub współpracował wybór tylko zasugerował.

Łukomska-Pyżalska oraz Warta Poznań odwołali się od tego wyroku i wygrali właśnie proces w sądzie drugiej instancji.  Sąd Apelacyjny w Poznaniu zmienił orzeczenie Sądu Okręgowego oddalając powództwo Józefa Herolda w całości.

W świetle powyższego wyrażam zażenowanie postawą pana Herolda, który próbując uzyskać nieuzasadnioną gratyfikację finansową przedstawił mnie i Klub w negatywnym świetle. Jednocześnie cieszę się, że Sąd Apelacyjny w Poznaniu, nie ulegając presji medialnej nagonki, wydał sprawiedliwy wyrok – napisała prezes Warty w oświadczeniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz