POZnań

Zgotujmy razem trochę dobra!

Zgotujmy razem trochę dobra!  Foto: materiały prasowe / UMP

Poznań wsparł osoby w potrzebie, pomagając przy tym lokalnym restauracjom dotkniętym kryzysem. W środę, 30 grudnia odbył się finał akcji “Zgotujmy razem trochę dobra”. Lokale gastronomiczne, biorące udział w przedsięwzięciu, przygotowały i dostarczyły posiłki do potrzebujących. 

Święta to czas pomagania – ale by zainspirować do pomocy innym nie tylko od święta i dobrze zakończyć ten mijający rok, Miasto połączyło siły z lokalnymi restauratorami. Wszystko po to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby w kryzysie bezdomności i by pomóc zaangażowanym w wydarzenie restauracjom. 

Nabór lokali gastronomicznych trwał od 10 do 13 grudnia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ze zgłoszeń, które napłynęły, wybrano 20 restauracji (decydowała kolejność zgłoszeń oraz zasadność proponowanego menu). Każda z nich otrzymała od Miasta wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł oraz przygotowała 25 posiłków dla potrzebujących.  

Cieszymy się, że na nasz apel spotkał się z tak dużym odzewem lokalnych restauratorów. Na udziale w akcji skorzystają zarówno lokale gastronomiczne, znajdujące się dzisiaj w trudnej sytuacji, jak i osoby w kryzysie bezdomności, które bardzo potrzebują wsparcia – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

W środę, 30 grudnia restauracje, biorące udział w akcji, najpierw przygotowały posiłki, a następnie dostarczyły je do wyznaczonych miejsc. Stamtąd jedzenie było dystrybuowane dalej do osób w kryzysie bezdomności, będących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Pogotowia Społecznego.  

Organizatorami przedsięwzięcia była agencja LUCKYYOU – pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miastem Poznań, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz