POZnań

Wkrótce woda pojawi się w nieckach pływalni na os. Zwycięstwa

plywalnia na os. Zwycięstwa  Foto: materiały prasowe / PIM

Na początku przyszłego roku planowane są rozruchy technologiczne nowej pływalni na os. Zwycięstwa i zgłoszenie gotowości do odbioru obiektu straży pożarnej oraz służbom sanitarno-epidemiologicznym. Realizacja inwestycji wyprzedza harmonogram. Wykonawca zakończył już zasadnicze roboty budowlane. 

W zeszłym roku oddaliśmy mieszkańcom Poznania pływalnię na os. Piastowskim. Tamta powstała w miejscu starej, którą trzeba było najpierw wyburzyć. Ta na osiedlu Zwycięstwa będzie zupełnie nowym obiektem i niemal identycznym jak ten z Rataj. Z pewnością będzie się również cieszyć dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych osiedli, w tym szczególnie dzieci i młodzieży. Pozostaje tylko czekać na zakończenie budowy i zniesienie obostrzeń wprowadzonych przez rząd – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W nowym budynku pływalni zamontowano już m.in. niecki basenowe i sauny, urządzenia do uzdatniania wody basenowej, system wentylacji, zrealizowano przyłącza cieplne, wodne i energetyczne. Ułożono płytki ceramiczne i tynki. Trwają ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe, a także zagospodarowanie terenu wokół obiektu – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowana od października ubiegłego roku pływalnia jest wyposażona w dwa baseny. Większy z nich będzie miał sześć torów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny, który pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. Składa się on z dwóch połączonych ze sobą niecek. W jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów.

To inwestycja na którą czekali nie tylko mieszkańcy os. Zwycięstwa, ale również Winograd i Piątkowa. Dotrzymujemy słowa i spełniamy kolejną obietnicę – zaznacza Konrad Zaradny, radny miejski.

Przewidywany termin udostępnienia pływalni mieszkańcom przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji to marzec 2021 roku, zależny jest on jednak od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz