POZnań

Ze Starego Miasta rowerem na Szachty i Dębinę!

Zlot Starego Marycha (4)  Foto: Tomasz Dworek / ROSM

Rowerowe rajdy są tradycją na Starym Mieście. W najbliższą sobotę przy pomniku Starego Marycha rozpocznie się jubileuszowy zlot rowerowy. Spokojnym tempem pokonać będzie można dla zdrowia i przyjemności 40 kilometrów atrakcyjnymi turystycznie trasami.

Start zlotu zaplanowano o godzinie 10:00, tradycyjne przy pomniku Starego Marycha, a tegoroczna trasa prowadzić będzie przez pięknie odnowione Szachty na Górczynie, tereny wokół stawów po starej cegielni aż na Dębinę.

40 kilometrów może wydawać się sporym dystansem, ale organizatorzy zapewniają, że tempo będzie rodzinne, dostosowane do możliwości najmłodszych rowerzystów.

Na trasie zaplanowany jest jeden postój na poczęstunek oraz dwa na odpoczynek. Na pierwszym uczestnicy otrzymają kawą/herbatą oraz prawdziwą szneką z glancem. Na zakończenie zlotu zaplanowano ognisko na Dębinie ze wspólnym smażeniem kiełbasek.

Zlot Starego Marycha jest wydarzeniem Dni Starego Miasta i finansowany jest w ramach Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych czyli staromiejskich grantów.

Na początku września odbył się Piknik Staromiejski w Parku Stare Koryto Warty, a na październik planowane jest zakończenie I edycji projektu „Dobry Sąsiad” z wręczeniem dyplomów i certyfikatów wyróżniającym się lokalnym aktywistom i przedsiębiorcom.

Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, konieczne zgłoszenie telefoniczne: 698 616 090 (do czwartku 21 września)

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek / ROSM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz