POZnań

Obrażał, sam się teraz zgłosił

Rasistowski atak w centrum Poznania!  Foto: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

O rasistowskim ataku, do którego doszło w centrum Poznania pod koniec sierpnia było niestety głośno w całej Polsce. Mężczyzna, widoczny na zdjęciu, obrażał jadącą tym samym tramwajem kobietę i jej syna. Teraz agresor sam zgłosił się na Policję.

Wszystko działo się w tramwaju, który przejeżdżał akurat przez centrum miasta. Mężczyzna miał znieważyć na tle rasowym kobietę i jej syna narodowości chińskiej. Fotografię, którą widzicie powyżej opublikował zaraz po ataku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Niestety nie przyniosło to efektu. Być może dlatego, że nie widać tutaj całej twarzy, zatem identyfikacja jest raczej niemożliwa.

Poznańska Policja, która zajmuje się tą sprawą, zdecydowała o publikacji zdjęć z monitoringu zamontowanego w bimbie. Opublikowaliśmy je, podobnie jak większość lokalnych mediów, w poniedziałek. Jak się okazało przyniosło to zamierzony efekt.

Sprawca słownego, rasistowskiego ataku na Azjatkę z dzieckiem, po komunikacie z fotografią z monitoringu sam przyszedł do komisariatu – informuje Andrzej Borowiak z poznańskiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do znieważenia kobiety i jej dziecka. 

Użyte w artykule zdjęcia: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz