POZnań

ZDM wprowadza dodatkowe koperty dla dostawców wokół Starego Rynku

Koperty dla dostawców  Foto: ZDM

Już wkrótce kierowcy samochodów dostawczych, a przede wszystkim przedsiębiorcy działający w rejonie Starego Rynku będą mogli korzystać z dodatkowych kopert dla dostaw.

Łącznie będą funkcjonować 22 koperty dedykowane pojazdom dostawczym. Jednocześnie od 6 kwietnia zmieniają się godziny w których będzie można dostarczać w rejon Starego Rynku towary do sklepów, barów, czy restauracji w przypadku gdy nie parkuje się na kopertach dla dostaw.

Zgodnie z nowymi zasadami dostawcy będą mogli wjeżdżać na ulice wokół i na płytę Starego Rynku (objęte zakazem ruchem) w godzinach od 6 do 10. To dlatego, że później w tym rejonie pojawia się wielu turystów, a lawirujące pomiędzy nimi samochody dostawców powodują duże zagrożenie. Choć obecnie ruch na ulicach, chodnikach i samej płycie Starego Rynku jest niewielki, to wprowadzona zmiana powoli przyzwyczaić się kierowcom do nowych zasad – informuje Zarząd Dróg Miejskich

Całodobowo dostawcy będą mogli natomiast parkować na kopertach dla dostaw. Przy czym przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi regulacjami mogą to robić do 15 minut (czas mierzony na specjalnym zegarze wkładanym za szybę).

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz