Aglomeracja

ZCK “Kr**a mać!”

"Kr**a mać!" przeciwko niefunkcjonalności ZCK - Poznań 8.10.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

"Kr**a mać!" przeciwko niefunkcjonalności ZCK - Poznań 8.10.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterNa kładce łączącej most dworcowy z wejściem do Poznań City Center i dworca PKP zebrali się uczestnicy marszu “Ku**a mać!”. Chcieli wyrazić swoje niezadowolenie ze źle przygotowanej funkcjonalności nowego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Chodzi o odległość jaką należy pokonać od przystanku tramwajowego na dworzec, gdzie po drodze trzeba jeszcze przejść przez centrum handlowe.

Niektórzy “pieszczotliwie” Zintegrowane Centrum Komunikacyjne nazywali w trakcie rozmów z mediami “przybudówką” do galerii handlowej.

“To wyraz bezsilności. I frustracji wszystkim, co tu się stało. To jedyne słowa, które cisną się na usta mówił Michał Klincewicz, organizator marszu.

Miał być transparent z napisem “k… mać” na wzór rysunku Marka Raczkowskiego. Jednak został on zmieniony, co części z przybyłych się nie spodobało. Z jednej strony widniało hasło “ku**a mać”. Z drugiej – “kurna mać”.

Uczestnicy przeszli z kładki przy mości Dworcowym, przed centrum handlowe do przystanku tramwajowego. W trakcie przemarszu nie było żadnych niepotrzebnych okrzyków. Demonstracja wzbudzała ogromną ciekawość klientów oraz podróżnych spieszących na dworzec.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz