Aglomeracja

Ryanair z Ławicy zawiesza i odwiesza

Samolot Ryanair ladowanie w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Połączenia lotnicze Ryanair’a z Ławicy zawieszone na sezon zimowy zostały wpisane ponownie do wiosennej siatki połączeń. To dobra wiadomość dla poznańskiego lotniska borykającego się z gwałtownym spadkiem ruchu pasażerskiego.

Samolot Ryanair ladowanie w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTania linia ogłosiła powrót połączeń lotniczych do Barcelony El Prat, East Midlands, Edynburga, Mediolanu i Palmy de Mallorca. Loty zostaną wznowione 30 marca – 1 kwietnia 2013.

W sezonie jesienno-zimowym Rynair zmieniła port docelowy w Barcelonie, samoloty z Poznania – zamiast na lotnisku El Prat – lądują w Gironie. Z kolei zawieszone przez Irlandczyków połączenie do Mediolanu Bergamo od 21 grudnia uruchomi inna Wizz Air.

Jak zapowiada Hanna Surma, rzecznik Ławicy – port prowadzi z tym przewoźnikiem rozmowy dotyczące kolejnych kierunków z Poznania w przyszłym sezonie.

Do końca marca 2014 roku na pokładach samolotów linii Ryanair można z Poznania polecieć do: Barcelony-Girony, Bristolu, Dublina, Liverpoolu, Londynu Stansted, Oslo Rygge oraz Rzymu Ciampino.

Lotnisko Ławica 2013

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz