POZnań

Zbudujmy zajezdnię z klocków Lego

Poznań z klocków Lego  Foto: materiały prasowe

Mateusz Wawrowski, pozytywnie zakręcony motorniczy z Poznania znany jest z budowania miniaturowego Poznania z klocków Lego. Od ponad 10 lat realizuję swoje marzenia z dzieciństwa.

Jeżeli ktoś nie miał okazji obejrzeć jego prac, to wystawa Poznań w miniaturze z klocków Lego znajduje się w HistoryLandzie.

Trzy lata temu rozpocząłem tworzenie wyjątkowej wystawy Poznań w miniaturze z klocków LEGO, dzięki której w jednym miejscu można zwiedzić całe miasto. Jest to również ciekawa forma promocji Miasta Poznania – mówi Mateusz.

Pomimo pandemii udało mi się zrealizować kolejne projekty autobusów, tramwajów i pojazdów technicznych MPK Poznań. W związku z tym chciałbym zbudować miniaturową zajezdnię tramwajową, która pomieściłaby wszystkie dotąd zbudowane pojazdy. Do realizacji wybrałem jedną z trzech czynnych liniowo zajezdni tramwajowych. Zdecydowałem się na zajezdnię znajdującą się przy ulicy Fortecznej, w której na co dzień rozpoczynam lub kończę pracę. Makieta będzie ogromna i na pewno pochłonie dużo pieniędzy i klocków. Z tego względu budowę podzieliłem na trzy etapy. W pierwszym powstanie nowoczesna myjnia tramwajowa i dwie hale naprawcze, w drugim etapie – hala OC (obsługi codziennej) oraz budynek główny z ekspedycją i pomieszczeniem socjalnym. Trzeci etap polegać będzie na uzupełnieniu torowiska, słupów trakcyjnych oraz rozwieszona zostanie sieć trakcyjna.

Pomysłem twórcy jest by makieta była używana nie tylko do zabawy, ale także w celach edukacyjnych. Może dzięki takiej prezentacji zawodu motorniczego więcej osób postanowi dołączyć do MPK w Poznaniu. Efekt końcowy zobaczymy na wystawie Poznań w miniaturze z klocków Lego.

Wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i klocków serdecznie zapraszam do wspólnej budowy. Każdy może zostać inwestorem miniaturowej zajezdni. Wystarczy wejść na stronę pomagam.pl/budujemyzajezdnie i dorzucić grosik.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe / MateuszBuduje

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz