POZnań

Straż Graniczna zatrzymała nielegalny towar wart 1,2 miliona złotych

czworonożni funkcjonariusze Straży Granicznej - Chester  Foto: materiały prasowe

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy ujawnili i zabezpieczyli ponad dwie tony tytoniu oraz ponad 4 700 sztuk papierosów. Nielegalny towar wart 1,2 miliona złotych nie posiadał oznaczeń polską akcyzą skarbową i był własnością 57-letniego mieszkańca podpoznańskiej miejscowości.

W ubiegły czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy w wyniku przeszukania kontrolowanego pojazdu ujawnili 6 worków, w których znajdowała się krajanka tytoniowa. Towar nie posiadał żadnych oznaczeń polską akcyzą. Nielegalny towar należał do 57-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego.

W wyniku kolejnych przeszukań posesji znajdujących się w podpoznańskich miejscowościach, które Polak wykorzystywał do przestępczej działalności, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli łącznie 2,2 tony tytoniu oraz 209 kilogramów krajanki tytoniowej, jak również 4 740 sztuk papierosów oznaczonych jedynie białoruską akcyzą. Wartość zabezpieczonego towaru to 1,2 miliona złotych.

Dodatkowo zabezpieczono profesjonalną linię do produkcji krajanki tytoniowej m.in. maszynę do krojenia tytoniu, stół do porcjowania wraz z podajnikiem oraz dwie wagi służące do porcjowania krajanki.

W sprawie tej funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna przesłuchany został w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut obrotu wyrobami akcyzowymi bez zezwolenia. 

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo ujęte w kodeksie karno-skarbowym grozi wysoka kara grzywny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe / Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz