POZnań

Zbliża się termin opłaty podatku od nieruchomości

Rondo Kaponiera, Bałtyk, Akumulatory, Tramwaj, noc  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

15 maja przypada termin płatności kolejnej raty podatku od nieruchomości oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oba zobowiązania poznaniacy mogą szybko i wygodnie uregulować oba te zobowiązania, nie wychodząc nawet z domu, za pomocą aplikacji mObywatel.

Najwygodniej opłacić podatek od nieruchomości oraz opłaty za śmieci poprzez aplikację mObywatel. Wystarczy zalogować się do aplikacji, przejść do zakładki “ePłatności”, wybrać odpowiednie zobowiązanie, a następnie uregulować płatność za pomocą systemu BLIK. Po zakończeniu transakcji otrzymacie potwierdzenie wpłaty.

Termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla różnych typów nieruchomości upływa 15. dnia każdego miesiąca. Natomiast podatek od nieruchomości dla osób fizycznych można opłacić w 4 ratach – do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Warto jednak pamiętać, że kwoty poniżej 100 zł trzeba uregulować jednorazowo, w terminie pierwszej raty. Większe sumy również można opłacić jednorazowo do 15 marca, choć nie jest to konieczne.

W tym miesiącu rozpoczynają się testy powiadomień push wysyłanych przez usługę ePłatności. Użytkownicy aplikacji mObywatel otrzymają powiadomienia przypominające o terminie płatności oraz informujące o zarejestrowaniu, umorzeniu, opłaceniu lub odrzuceniu płatności.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie korzystają z aplikacji mObywatel, mogą ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz