POZnań

Zbliża się TEDx Poznań

TEDx Poznań  Foto: materiały prasowe

TEDx Poznań Foto: materiały prasoweZbliża się kolejna edycja konferencji TEDx. Już za miesiąc w Poznaniu zaproszeni prelegenci znów zaskoczą, rozbawią i natchną wszystkich słuchaczy. Motywem przewodnim TEDxPoznań 2014 jest Life, czyli życie. Pod tym hasłem można ująć wiele idei, dlatego zostało ono rozwinięte słowami Grow. Explore. Beyond., czyli w wolnym tłumaczeniu Rozwijaj się. Odkrywaj. Sięgaj dalej.

Z myślą o najmłodszych przygotowano część Grow. Uczestnicy dowiedzą się jak wzrastać w stylu TED i pomimo ewidentnych różnic fizycznych otworzyć swój umysł na nowe idee. Oscar Brenifier podpowie, w jaki sposób zadać filozoficzne pytania dziecku, by stać się dla niego partnerem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o sens życia, złożoność ludzkich uczuć i motywacji czy ideę dobra i zła. Poza tym na słuchaczy czeka zabawa i rozwój z najnowszymi technologiami w postaci drukarek 3D, o których opowie Kamil Dziadkiewicz.

Explore to czas, w którym oddajemy się naszym pasjom, ponosimy porażki i odnosimy zwycięstwa, dzięki czemu poznajemy otaczający nas świat. Jak samemu opanować kilka obcych języków? Czy miasta posiadają drugie historyczne dno? Jak miejsca, do których podróżujemy, zmieniały się pod wpływem podróżujących? – Między innymi na te pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci – mówi Anna Woźniak, koordynator ds. programu z TEDxPoznań.

Część Beyond poświęcona jest tym, którzy zmieniają zastany porządek świata, a tym samym redefiniują nasze spojrzenie na rzeczywistość. Helen Patton, wnuczka słynnego generała, opowie o ostatnim projekcie swojej fundacji, gdzie historia przeplata się ze sztuką. Usłyszymy też o pozornie nieznaczącej nawigacji wewnątrz budynków oraz o samochodach i architekturze przyszłości.

TEDxPoznań 2014 odbędzie się 1 marca w Concordia Design. Chętni do udziału w konferencji mogą rejestrować się na stronie www.tedxpoznan.pl, bilet kosztuje 30 zł. TEDx to niezależnie organizowane, lokalne wydarzenie podlegające zasadom wyznaczonym przez konferencje TED. Zarówno TED, jak i TEDx organizowane są pod hasłem Ideas Worth Spreading (z ang. idee warte rozpowszechniania) i taki cel przyświeca obu tym przedsięwzięciom – promocja idei wartych rozpowszechniania.

TED to stowarzyszenie o 30-letniej tradycji, które dwa razy w roku zaprasza światowej sławy działaczy i liderów opinii, aby w trakcie 18 minut opowiedzieli o pomysłach zmieniających współczesny świat. Wiele z tych wystąpień można zobaczyć za darmo na www.TED.com, np.: Billa Gatesa, Sir Richarda Bransona, czy Elizabeth Gilbert. Tegoroczna Konferencja TED odbędzie się w Vancouver i będzie trwać od 17 do 21 marca.

TEDx Poznań Foto: materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz