POZnań

Kolejny sposób na opłacenie SPP

Ekran aplikacji SkyCash  Foto: SkyCash

Ekran aplikacji SkyCash Foto: SkyCashNikt chyba nie lubi płacić za parkowanie w centrum Poznania. Dlatego część kierowców szuka miejsc postojowaych tuż za granicami Strefy Płatnego Parkowania, a ta cały czas się rozrasta. Gdy jednak zmuszeni jesteśmy już wydać bejmy za wygodę parkowania w SPP, możemy to zrobić na kilka sposobów.

Najprostrzym jest wrzucenie pieniędzy do parkomatów. Gdy nie jest uszkodzony, dostajemy bilet, który wkładamy w widocznym z zewnąrz miejscu. To wszystko. Gdy nie mamy szczęścia możemy próbować poinfotmować telefonicznie, że parkomat jest zepsuty. Być może pracownicy SPP łaskawym okiem spojrzą na kartkę z informacją o niemożności wniesienia opłaty z przyczyn nizależnych.

Bardzo wygodnym sposobem jest system moBILET. Firma ta zadbała jesienią o odpowiednie nagłośnienie swoich usług. Pretekstem był rzekomy brak umowy z Zarządem Dróg Miejskich. Szum w mediach był na tyle duży, że nawet jeśli ktoś nie słyszał o takiej możliwości płacenia z Strefę Płatnego Parkowania, przy tej okazji się dowiedział. Rzeczywiście jest on wygodny i bardzo popularny. Można zajego pomocą płacić także za bilety w bimbach i autobusach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego.

O tym, że przy pomocy systemu moBilet zasilimy miejską kasę dowiemy się także ze stron Zarządu Dróg Miejskich. To jednak nie jedyny tego typu system działający w Poznaniu.

Poznańscy kierowcy mogą już regulować należność za parkowanie przy użyciu systemu płatności przez komórkę SkyCash – iformują przedstawiciele kolejnej firmy – rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie za realny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju.

Również w tym wypadku za postój zapłacimy przy pomocy smartfonu, na którym zainstalujemy odpowiednią aplikację. Podobnie jak w moBilecie również w nowym systemie możemy zaparkować na określony czas, za wybraną kwotę lub w systemie Start-Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie.

Oprócz opłat w SPP możemy kupować bilety na przejazdy Kolejami Wielkopolskimi, a także bilety komunikacji miejskiej.

Dość zaskakująca jest informacja o tym, że przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, który jest dostępny na stronie www.skycash.com oraz w biurach Strefy Płatnego Parkowania. Jest to z pewnością promocyjna korzyść dla firmy oferującej tę usługę, ale nie dla kierowców.

Parkomat Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz