Na widelcu

Zbliża się Festiwal Smaków Food Trucków

I Festiwal Smaków Food Tracków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ponad 20 mobilnych restauracji, które w ostatnich stały się bardzo popularne, uczestniczyć będzie w jesiennej edycji Festiwalu Smaków. Przyjadą niemal z całej Polski oferując różne potrawy przygotowywanych na oczach gości. Wszystko odbywać się będzie wokół Hali Arena na przełomie września i października.

Wydarzenie to będzie jednak nie tylko świętem dla smakoszy, bowiem, jak zapowiadają organizatorzy, na wszystkich przybyłych czekać będzie także wuchta innych atrakcji.

W ramach jesiennej edycji Festiwalu Smaków do Poznania przyjedzie około 25 mobilnych restauracji – informują organizatorzy – każdy będzie mógł spróbować meksykańskiej chimichangi, bałkański burgerów, kubańskich kanapek, azjatyckich pierożków czy też indyjskich pierożków samosa, nie zabraknie soczystych burgerów i włoskiej pizzy, a fani słodkości będą mogli skosztować owoców w czekoladzie, amerykańskich donatów czy też hiszpańskich churros.

Food trucki, które zjadą do Poznania, stawiać mają na jakość swoich potraw przygotowując je zgodnie z ideą slow food, ze świeżych składników, na oczach gości. Każdy food truck wyróżnia się oryginalnym pomysłem i często zaskakującymi smakami. Będzie to już czwarta edycja Festiwalu Smaków Food Trucków.

Będziemy mogli tutaj również skorzystać z propozycji Akademii Gier Planszowych, która zaproponuje udział w zawodach. Będzie także można posłuchać porad, jak i po prostu zagrać w planszówki na miejscu.

Dla najmłodszych zostanie utworzony kącik zabaw, w tym stoisko Małego Inżyniera na którym m.in. eksperyment z suchym lodem – dodają organizatorzy – dla starszych stanie strefa militarna przygotowana przez Fort Knox.

Będziemy mieli okazję podziwiać pokazy tańca w wykonaniu Szkoły Tańca Tabasco oraz niezwykle widowiskowe pokazy sztuk walki w wykonaniu Capoeira Camangula Poznań.

Gdyby nie dopisała aura na terenie Festiwalu Smaków stanie duży namiot, w którym będzie można schronić się przed wiatrem i deszczem. Tutaj ze spokojem skosztujemy to, co wybierzemy z oferty food trucków.

IV Festiwalu Smaków Food Trucków odbędzie się wokół Hali Arena 30 września i 1 października. W sobotę wszystko otwarte będzie dla publiczności od 12:00 do 21:00, a w niedzielę od 12:00 do 20:00. Wstęp na samo wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziesz na profilu wydarzenia.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz