K U L T U R A

Zatrzymani w podróży – wystawa fotografii

Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska  Foto: materiały prasowe

Wystawa “Zatrzymani w Podróży” rozpoczęła się w Atelier Wimar Stowarzyszenie Łazęga Poznańska w czwartek, 9 września.

Dzięki współpracy pomiędzy miastami partnerskimi Poznania i Hanoweru powstała wystawa. W marcu tego roku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz miejski ośrodek kultury Landeshauptstadt Hannover, Stadtteilkultur, Freizeitheim Vahrenwald zaprosiły młodzież do udziału w projekcie fotograficznym „Zatrzymani w podróży”.

Projekt został zrealizowany w warunkach domowych każdego z uczestników oraz w przestrzeniach miejskich dzięki technologii cyfrowej.

Pretekstem do poznania siebie i swoich miast była fotografia. Każdy z uczestników projektu otrzymał ceramiczne figurki, które stały się bohaterami zdjęć. Podzieleni na mniejsze grupy wymyślała dla siebie fotograficzne zadania związane z przestrzenią miasta. W ten sposób młodzież miła okazję poznać wzajemnie swoje miasta i uczyć się kreatywnej pracy. Odbywały się także spotkania grup online przeplatane indywidualnymi, twórczymi wędrówkami po mieście. Przewodnikami w czasie projektu byli artyści z Poznania i Hanoweru: Katarzyna Dec-Merkle, Moritz Frankenberg i Maciej Krajewski. Figurki zaprojektowała i wykonała Grażyna Waleszczyk.

W ramach projektu powstał ogólnodostępny i aktywny do dzisiaj profil na Instagramie @519_km. W Poznaniu projekt był realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 90 im. hrabiego Władysława Zamoyskiego oraz Atelier Wimar Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska.
Wystawa będąca zwieńczeniem projektu prezentuje wybór zdjęć zrobionych w czasie trwania projektu.

Zatrzymani w podróży / wystawa fotografii

Atelier Wimar Stowarzyszenie Łazęga Poznańska, ul. Święty Marcin 75
9-15 września, godziny 16:00 – 21:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz