Sołacz

Zatrzymani sprawcy zabójstwa na Sołaczu

radiowóz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Nowy radiowóz na Jeżycach Foto: Paweł RychterPolicja zatrzymała prawdopodobnych sprawców mordu na Sołaczu do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zmasakrowane zwłoki 28-letniej kobiety zostały znalezione w niedzielę przez jednego ze spacerowiczów niedaleko ulicy Litewskiej. Oprawcami najprawdopodobniej są 21-letnia Magdalena Sz. i 33-letni Ryszardo N. “Zabiłam bo mnie denerwowała” miała opowiadać strażnikom miejskim pijana kobieta w środę na posterunku.

Ofiara i oprawcy znali się od miesiąca i z ustaleń policji wynika że ich kontakty były częste. Kobiety poznały się najprawdopodobniej na portalu dla lesbijek. Dochodziło do częstych rozmów telefonicznych i wymiany smsów, w których nic nadzwyczajnego się nie działo. W tragiczny weekend doszło do spotkania wspomnianej trójki w parku Sołackim w trakcie którego spożywany był alkohol. W pewnym momencie Magdalena Sz. zaczeła bić ofiarę do czego dołączył się Ryszard N. Ofiara została następnie pocięta, przykryta liśćmi i podpalona.

Z pierwszych relacji policji wynikało że kobieta najprawdopodobniej była zgwałcona, ponieważ obrażenia na to wskazywały. Jednak w biegu postępowania ustalono że były one pozorowane. Prawie pewnym jest iż kobieta zmarła w wyniku wykrwawienia się. Za ten czyn obojgu sprawcom grozi dożywocie.

W poniedziałek 28 marca o godzinie 18:00 z Placu Kolegiackiego wyruszy Marsz Milczenia – niemy protest przeciwko przemocy zorganizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola. Trasa marszu będzie wiodła do Parku Sołackiego. Historia Poznania od co najmniej dwudziestu lat nie zna tak bestialskiej, dokonanej ze szczególnym okrucieństwem zbrodni. Jako Stowarzyszenie Kobiet Konsola nie dyskutujemy o motywach jakimi kierował się sprawca, ani też o szczegółach śledztwa. Jest to sprawa powołanych do tego przez państwo organów ścigania. Prosimy o przyniesienie zniczy i pochodni. Niech nasze milczenie będzie krzykiem do ludzkich sumień i poczucia obowiązku urzędników. – piszą organizatorki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz