POZnań

Zaszczep się w majówkę

SzczepimyWielkopolskie  Foto: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Wszyscy chętni, 1024 osoby zaszczepiły się w niedzielę, mimo zimna i deszczu, w mobilnym punkcie szczepień na poznańskiej Malcie. Szczepionkę przeciw COVID-19 będzie można otrzymać, w ramach akcji “Zaszczep się w majówkę”, także w poniedziałek.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powiedział w niedzielę, że w poniedziałek szczepienia rozpoczną się o 8. Przez cały dzień obsłużonych może być nawet 1,5 tys. osób.

Deszczowa pogoda spowodowała, że w niedzielę kolejka chętnych do zaszczepienia była krótsza niż w sobotę. Po południu średni czas oczekiwania na szczepienie wynosił około 20 minut. Zmarznięci oczekujący mogli liczyć na gorącą herbatę.

W ramach akcji “Zaszczep się w majówkę” szczepić się mogą, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, osoby z e-skierowaniem. Podawana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson.

W sobotę w mobilnym punkcie przy trybunie głównej toru regatowego zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało 1 tys. osób, w tym milionowy mieszkaniec regionu.

Według harmonogramu, w poniedziałek zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Szczepić się mogą również osoby 30 plus, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W poniedziałek kadra medyczna będzie czekać w punkcie szczepień przy trybunie głównej toru regatowego do ok. godz. 19:00 lub do wyczerpania zapasów szczepionki.

źródło: (PAP) rpo/ je/

Użyte w artykule zdjęcia: fb/wielkopolskiurzadwojewodzki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz