Grunwald

Zaprojektuj sobie Park Kasprowicza

Projektowanie miasta  Foto: Tomasz Dworek

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Miejska Pracownia Urbanistyczna zapraszają mieszkańców Poznania do dyskusji internetowej na temat zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Park Kasprowicza”.

Park Kasprowicza geotargetowanieJutro o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27 w Poznaniu odbędzie się spotkanie w ramach drugiego etapu konsultacji społecznych planu. Następnego dnia o godzinie 12:00 na stronie planujswojemiasto.pl zostanie uruchomiona dyskusja na temat zapisów planu prowadzona z wykorzystaniem mapy interaktywnej.

Utworzona specjalnie w tym celu aplikacja pozwoli na zapoznanie się z roboczą wersją treści uchwały i rysunku planu, dodawanie komentarzy, zadawanie pytań planistom oraz wymianę opinii między uczestnikami dyskusji.

Dyskusja jest częścią drugiego etapu konsultacji społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Park Kasprowicza” prowadzonych przez Miejską Pracownią Urbanistyczną w Poznaniu. Wnioski z dyskusji zostaną wykorzystane podczas kolejnych etapów pracy nad planem. W ramach pierwszego etapu konsultacji odbyło się spotkanie konsultacyjne oraz badanie geoankietowe, z którego wynikami można zapoznać się na stronie planujswojemiasto.pl.

Dyskusja internetowa jest częścią projektu badawczego prowadzonego przez zespół pod kierunkiem prof. dr Piotra Jankowskiego w Instytucie Geoekologii i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Celem badania jest ocena skuteczności internetowych metod partycypacji mieszkańców w planowaniu przestrzennym.

W dyskusji na stronie planujswojemiasto.pl będzie można wziąć udział do 31 lipca.

Targ Śniadaniowy - Poznań 10.05.2014 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz