K U L T U R A

Zapraszamy na rosyjskie wesele!

Rosyjskie wesele  Foto: Rosyjskie wesele

W sobotę nad Wartą odbywać się będzie Festiwal Sztuki Ludowej organizowany przez Zespól Pieśni i Tańca Poligrodzianie. Punktem kulminacyjnym będzie rekonstrukcja autentycznego ludowego wesela przy udziale prawdziwej pary młodej- studentów Politechniki Marta Grudziak i Radosława Korca.

Rosyjskie weselePo obrzędzie zaślubin w kościele zapraszamy wszystkich gości na wesele w pełnej scenografii. Tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowiada zespół ludowy “Rossichy”. Podczas wesela zagrają także gwiazdy sceny word music Kapela ze Wsi Warszawa oraz Chłopcy Kontra Basia – mówi Magdalena Howorska, organizatorka Festiwalu.

Festiwal Sztuki Ludowej łączy tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentuje nie tylko oryginalne tańce i melodie, zobaczyć będziemy mogli np. pokazy mody. Oprócz występów na scenie odbywają się także prowadzone przez regionalistów i wykładowców z 9 krajów warsztaty wokalne, m.in. śpiewu białego, gry na tradycyjnych instrumentach oraz taneczne.

W KontenerART poznaniacy będą mogli obejrzeć projekcie filmowe oraz wziąć udział w jazz session. W niedzielę tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą zamieniają się w festiwalowe miasteczko.

W 2011 roku Festiwal otrzymał dyplom European Folk Culture Organisation a nad imprezą patronat objęło UNESCO, co świadczy o wysokiej randze organizowanego wydarzenia. Mamy nadzieję, że za 3 lata poznański festiwal będzie jednym z największych i najważniejszych w Polsce, dodaje Magdalena Howorska.

Zapraszamy w sobotę 25 sierpnia.

Program:

18:30 – Pokaz drewno-show
19:00 – Koncert zespołów: Mali Poligrodzianie, Białoruś, Turcja, Bułgaria, Łotwa, Irlandia, Czechy, Hiszpania
20:30 – Obrzęd weselny Zespół Rosyjski – prowadzi korowód z Kościoła i rozpoczyna obrzęd na scenie
21:20 – Występ zespołu Poligrodzianie
21:50 – Chłopcy Kontra Basia
22:45 – Kapela ze Wsi Warszawa

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz